Tři postdoci z ČZU se zúčastní kurzu Navigating Brussels with ELLS

Každoroční třídenní intenzivní kurz účastníky seznámí s evropskými programy pro mladé vědce, s fungováním národních vědecko-výzkumných kontaktních organizací v Bruselu a důležitých evropských institucí. Formou workshopu se účastníci zaměří na klíčové prvky evropských projektových žádostí. V neposlední řadě kurz bude prostorem pro navázání kontaktů mezi účastníky a také se zástupci bruselských institucí.

Tento třídenní kurz je letos v červnu organizován již po třetí a účastní se ho dvě desítky mladých vědců ze všech ELLS univerzit. Slibné je, že někteří z účastníků předešlých ročníků již podali společné žádosti do bilaterálních či evropských programů.

Kurz organizují společně pracovníci oddělení na podporu mezinárodních projektů ze všech ELLS univerzit, mezi které patří i Wageningen University and Research centre, která je evropskou jedničkou mezi univerzitami zaměřenými na oblast Life Sciences. Za ČZU se na organizaci kurzu podílí pracovníci ORPŘ.