Výzva Partnerství pro biodiverzitu Call 2022 je otevřena

Výzva Partnerství pro biodiverzitu Call 2022 je zaměřena na výzkum v oblasti monitoringu biodiverzity a proměny ekosystémů a jejím cílem je zlepšit naše porozumění stavu, trendům a dynamice biologické rozmanitosti, a to jak v suchozemském, tak mořském a sladkovodním prostředí.

Pravidla výzvy pro českého uchazeče vychází z programu Prostředí pro život, ze kterého budou finančně podpořeny úspěšné české projekty. Celková finanční částka podpory pro české uchazeče je 500 000 EUR, z toho maximálně 170 000 EUR na jeden projekt. Nejvyšší povolená intenzita podpory na českou stranu projektu je 85 % celkových způsobilých nákladů projektu. Zkrácené návrhy projektů (pre-proposals) mohou zájemci podávat do 9. listopadu 2022.

Projekty mohou předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů z nejméně tří zapojených zemí (z toho alespoň dvě členské nebo přidružené země EU) a musí být financovány přinejmenším třemi různými zúčastněnými poskytovateli.

Výzva se řídí mezinárodními pravidly společnými pro uchazeče ze všech zapojených zemí. Kromě mezinárodních pravidel musí čeští uchazeči splňovat také národní podmínky stanovené příslušným národním poskytovatelem. Čeští uchazeči se musí zúčastnit takových projektů, jejichž výsledky jsou uplatnitelné v podmínkách ČR.

 Témata výzvy:

  • Innovation and harmonisation of methods and tools for collection and management of biodiversity monitoring data
  • Addressing knowledge gaps on biodiversity status, dynamics, and trends to reverse biodiversity loss (TA ČR nepodpoří projekty týkající se tématu č. 2)
  • Making use of available biodiversity monitoring data

 

Více informací naleznete zde.

Zdroj: Technologická agentura ČR

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.