Seznam úspěšných žadatelů o projekty České rozvojové agentury

Úspěšní žadatelé:

Hlavní řešitel: Ing. Jana Hvozdovičová, Ph.D.
Název projektu: Meziuniverzitní spolupráce jako nástroj zvýšení kvality vybraných ukrajinských univerzit
Výzva: Podpora spolupráce mezi českými a ukrajinskými univerzitami a vysokoškolskými pracovišti
Doba řešení: 2020 – 2021
Rozpočet pro ČZU: 1 563 300 Kč
Koordinátor projektu: ČZU v Praze

Projekt si klade za cíl posílit kapacity managementu, mladých pedagogů, vědeckých pracovníků a magisterských studentů na vybraných ukrajinských univerzitách v oblasti kvality vzdělávání, vědecko-výzkumné činnosti, spolupráce s praxí a komunitního zapojení. Cíle bude dosaženo skrze aktivní účast českých VŠ akademiků při sdílení know-how a přenosu dobré praxe z ČZU na partnerské univerzity.

Hlavní řešitel: Ing. Hynek Roubík, Ph.D.
Název projektu: Prevence šíření Covid-19 a zvyšování odolnosti místních komunit vůči dopadům pandemie v zóně Shabelle v Etiopii
Výzva: Humanitární reakce II na pandemii COVID-19 (Etiopie, Zambie)
Doba řešení: 2020
Rozpočet pro ČZU: 1 782 850 Kč
Koordinátor projektu: Adventist Development and Relief Agency - ADRA

Cílem projektu je odpověď na pandemii COVID-19 formou poskytnutí humanitárního řešení poskytující rychlé a dostupné testování lidí v odlehlých oblastech a zároveň řešení odpadů v rámci přístupu cirkulární ekonomiky.

Hlavní řešitel: Ing. Hynek Roubík, Ph.D.
Název projektu: Prevence šíření Covid-19 v exponovaných lokalitách a zvyšování odolnosti místních komunit v Zambii
Výzva: Humanitární reakce II na pandemii COVID-19 (Etiopie, Zambie)
Doba řešení: 2020
Rozpočet pro ČZU: 4 522 030 Kč