Propagace vzdělávací činnosti a posilování společenské odpovědnosti a regionálního působení České zemědělské univerzity v Praze a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze

Garant projektu:

doc. Ing. Jiří Remeš, Ph.D. (koordinátor ČZU)

Cíle projektu:

1)  Vytvoření a realizace série společných odborných přednášek zaměřených na propagaci a popularizaci vzdělávací a tvůrčí činnost obou univerzit k realizovaných na půdě středních škol. (20x)

2) Příprava a realizace společných jednodenních odborných a popularizačních programů pro studenty středních škol i základních škol na půdě obou univerzit (5 jednodenních workshopů).

3) Příprava a realizace společných 3-5ti denních workshopů (3 x).

4) Příprava a realizace odborných seminářů v Praze a regionech zaměřených na řešení aktuálních problémů vycházejících z výsledků vědecké činnosti obou univerzit (8 x).

5) Společná propagace připravovaných aktivit.

celkem (tis. Kč) NEINVESTICE (tis. Kč) INVESTICE (tis. Kč)
ČZU 850 0 0

Splnění ukazatelů

Vytvoření a realizace série společných odborných přednášek realizovaných na půdě středních škol. (min. 20 opakování)
Byly vytvořeny společné odborné přednášky realizované na půdě středních škol. Bylo splněno min. 20 opakování.

Příprava a realizace společných jednodenních prakticky orientovaných odborných programů. (plán 6 jednodenních workshopů, na ČZU proběhlo celkem 8)
Bylo vytvořeno a realizováno 7 společných jednodenních prakticky orientovaných odborných programů:

• 4 x na FAPPZ ČZU „Science Slam“, „Česko na suchu“, „Hmyz jako hospodářské zvíře“, „Seminář výchovní poradci“.
  • 2 x na FLD ČZU– „Dřevostavby s technologiemi 21. století“, „Dřevo – materiál budoucnosti“
  • 2 x na FŽP ČZU) – „Moderní přístupy v genetice rostlin“ – 2x stejné téma

Příprava a realizace společných více denních workshopů (3 workshopy)
FAPPZ ČZU „Vědcem na vlastní kůži“; FLD ČZU „Lesy a dřevo“; FŽP ČZU „Ochrana přírody v CHKO a BR Pálava a NP Podyjí“

Příprava a realizace odborných seminářů v Praze a regionech zaměřených na řešení aktuálních problémů vycházejících z výsledků vědecké činnosti obou univerzit (8 seminářů)
Občanská věda, Realizace ÚSES, Ekologie synantropních ptáků, Gamety savců, Game of Agricultures – od krajiny po semínko, Osud léčiv v půdách, Klimatická změna – její vliv na lesní ekosystémy a možnosti adaptace lesního hospodaření – Kostelec nad Černými lesy, Klimatická změna – její vliv na lesní ekosystémy a možnosti adaptace lesního hospodaření – Trutnov

Společná propagace připravovaných aktivit
Bylo vytvořeno: název projektu „Věda hrou 2019“, společné logo a grafika projektu, informační web http://czuni.cz, události na Facebooku a informační letáčky k jednotlivým akcím Lesy a dřevo, společné obecné propagační informační letáčky, společný propagační materiál - post-it.

Vyjádření komise: Aktivity centralizovaného rozvojového projektu byly splněny v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.