Rozvoj celostátního portálu o vědě, výzkumu a vysokém školství – magazín Universitas

GARANT PROJEKTU:

Ing. Iva Hrabánková, Ph.D. (garant části za ČZU)

CÍLE PROJEKTU:

1) Podílet se na zpracování unikátního anglického obsahu speciálně zaměřeného na zahraniční pracovníky vysokých škol formou tipů a námětů Pro anglický obsah, určený jak zahraničním pracovníkům na českých vysokých školách, kterým se nedostává informací z českého prostředí v angličtině, tak k propagaci činnosti a aktivit českých vysokých škol a jejich zaměstnanců v zahraniční, byly vytvořeny a postupně naplněny tři nové rubriky.

2) Zapojit se formou konzultací a připomínek, příp. později i obsahu do vytvoření agregovaného systému pro sdílení aktuálních událostí a akcí, informací a zajímavostí Byl vytvořen agregovaný sdílený systém, jehož obsah plní samostatně bez dalších edičních zásahů odpovědní pracovníci všech zapojených partnerských škol.

3) Podílet se na přípravě obsahu pravidelně aktualizovaného webového portálu Během roku 2019 bylo publikováno více než 300?článků. Prostřednictvím statistky bylo zaznamenáno téměř 300 tisíc unikátních návštěv stránek. Významnou měrou přispělo i zavedení agregovaného sdíleného systému v podobě rubriky Spektrum. Česká zemědělská univerzita přispěla 6 články.

4) Podílet se na přípravě elektronického časopisu Universitas v angličtině přímo zacíleného na zahraniční pracovníky vysokých škol ve formě tipů a námětů Pravidelný elektronický časopis Universitas v anglickém jazyce byl v podobě newsletteru dvakrát rozeslán zahraničním pracovníkům zapojených vysokých škol.

5) Účastnit se společných setkávání a konzultací V roce 2019 se uskutečnila dvě společná setkání v Brně a Praze. Na jednání v Brně byly hlavními tématy diskuze modely financování provozu magazínu Universitas, na jednání v Praze bylo tématem financování formou předplatného institucí, které nebylo odsouhlaseno, protože by to odradilo čtenáře.

6) Podílet se na zvýšení využití potenciálu sociálních sítí k propagaci a cílenému promování priorit českého vysokého školství Česká zemědělská univerzita příspěvky na svých profilech na sociálních sítích přispěla k propagaci českého vysokého školství. Na Facebooku, Instagramu i Twitteru aktivně vystupovala po celý rok 2019. Časopis Universitas také propagovala ve svém univerzitním Zpavodaji.

7) Pravidelně sdílet zkušenosti, konzultovat ve společném online prostoru Během celé doby trvání projektu probíhaly individuální konzultace a setkání, během nichž byla upřesňována témata, řešen obsah a jeho distribuce k cílovému čtenáři. Zprřístupněn online prostor.

celkem (tis. Kč) NEINVESTICE (tis. Kč) INVESTICE (tis. Kč)
ČZU 250 250 0

SPLNĚNÍ UKAZATELŮ

Výstup v podobě 3 nových rubrik: News, Focus, People na www. Univeristas.cz/en

Do agregovaného systému má přístup každá zapojená partnerská VŠ. Systém je veřejně přístupný.

Česká zemědělská univerzita se podílela na aktualizaci webového portálu a zasílala návrhy témat, a informací z dění na univerzitě, které konzultovala s koordinátorem. Pracovala na přípravě vlastních textů, zajistila jejich překlad do angličtiny a doplnila pořízenými fotografiemi.

S koordinátorem projektu byla konzultovaná všechna navržená témata a následné texty. Pracovala na přípravě vlastních textů, zajistila jejich překlad do angličtiny a doplnila pořízenými fotografiemi.

Společná setkání se uskutečnila v Brně, Olomouci a Praze.

Pravidelné konzultace probíhaly ve společném online prostoru, komunikace probíhaly také prostřednictvím individuálních konzultací prostřednictvím mailů, osobních telefonátů.

Výroční setkání se uskutečnilo Praze v listopadu 2019.

Obsah magazínu je promován v tištěných i elektronických kanálech ČZU.

Vyjádření komise: Aktivity centralizovaného rozvojového projektu byly splněny v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.