Název oblasti: Mezinárodní filmové festivaly na českých univerzitách jako platforma pro popularizaci vědy, networking

Rozpočet projektu Celkem/INV/NEI v Kč: 1 189 000 / 0 / 1 189 000

Doba řešení: 1.1.2020 – 31.12.2020

Gestor: Ing. Jakub Kleindienst

Plnění kontrolovatelných výstupů

Uspořádání 10. ročníku ČZU Film Fest - Splněno - filmový festival proběhl na online platformě v termínu 5.-15.10.2020

Prostřednictvím audiovizuálních formátů prezentovat nejnovější poznatky vědy - Splněno - během festivalu byly představeny destíky populárně-věděckých filmů.

Realizace online networkingového setkání pro odbornou veřejnost během konání 10. ročníku ČZU Film Fest - Splněno - během festivalu proběhlo několik živých vysílání s tvůrci filmů s možností interakce diváků.

Během konání 10. ročníku ČZU Film Fest připravit nabídku online vzdělávacích akcí pro odbornou veřejnost - Splněno - během festivalů vznikl bonusový materiál ve formě rozhovorů s vědci či tvůrci filmů na témata, kterých se filmy dotýkají.

Využití filmu jako nástroje ke globální komunikaci, vzdělání a výměny nejnovějších vědeckých informací - představení nových obj., aplikací a nových tech. Využití filmu pro mediatéku ČZUFF - Splněno - festival obsahoval populárně-vědecké filmy od tvůrců z mnoha zemí celého světa, které byli k dispozici pro širokou veřejnost od 1. do 31.10.2020

Zapojení studentů do organizace ČZU Film Fest - Splněno - studenti se podíleli na přípravách festu

Posilování prestiže České zemědělské univerzity prostřednictvím mezinárodní filmové soutěže - Splněno - ČZU v rámci festivalu představila 2 filmy z tvorby vědců z ČZU, což přispělo k prezentaci výsledků vědeckých úspěchů.

Otevřít festival širší veřejnosti a přiblížit návštěvníkům vědu, výzkum a jeho výsledky z různých stran poutavým způsobem - Splněno - online platforma, na které festival proběhl byla dostupná široká veřejnosti zdarma a bez omezení

Vyjádření komise: Aktivity centralizovaného rozvojového programu byly realizovány v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.