Název oblasti: Vzájemná spolupráce VŠ při elektronizaci procesů a technickém rozvoji správních a studijních agend

Rozpočet projektu Celkem/INV/NEI v Kč: 1 050 000 / 400 000 / 650 000

Doba řešení: 1.1.2020 – 31.12.2020

Gestor: doc. Ing. Jiří Remeš, Ph.D.

Plnění kontrolovatelných výstupů

Úpravy elektronického přijímacího řízení s cílem zrušit oběhy listinných dokumentů (V1). Byl přidán nový typ dokumentu „Náhled dokladu o předchozím vzdělání“. Byly realizovány změny pro zajištění validace zadávaných údajů uchazeči a zprovozněn e-mail o změně stavu dokumentu. Byl vytvořen nový dokument Oznámení o výsledku přijímacího řízení. Cílem všech těchto úprav je zrušit navazující listinné dokumenty. Výstup splněn.

Implementace doručování písemností uchazečům dle Správního řádu prostřednictvím zřízení Kontaktního centra (V1, V3). V UIS bylo implementováno kontaktní centrum, které je nutnou prerekvizitou pro implementaci správního řádu. Kontaktní centrum umožňuje uživatelům zadávat podněty pomocí elektronických formulářů, které lze dle potřeby parametrizovat. Výstup splněn.

Výměna zkušeností se zapojenými školami a konzultace s dodavatelem studijní agendy o elektronizaci dokladů ve studijním informačním systému (V2). V rámci společných jednání proběhla výměna zkušeností se zapojenými školami a konzultace s dodavatelem studijní agendy o elektronizaci dokladů ve studijním informačním systému. Byly připraveny návrhy nových úprav studijního informačního systému. Výstup splněn.

Implementace aktivace spisů a nastavení dle Správního řádu v univerzitním informačním systému (V3). Byla zprovozněna agenda tzv. Malých dopisů, která je nutnou prerekvizitou implementace aktivace spisů a nastavení dle Správního řádu v univerzitním informačním systému. Výstup splněn.

Úprava studijní agendy v oblasti stipendií za účelem doručení oznámení o přidělení stipendia studentovi (V3). V UIS byla realizována úprava, kdy je rozhodnutí o stipendiu vloženo do úložiště osoby, student informován. Výstup splněn.

Úprava studijní agendy v oblasti doručování písemností dle Správního řádu (V3). V univerzitním informačním systému byly provedeny potřebné kroky v oblasti doručování písemností (kontaktní centrum a malé dopisy) a proběhla analýza na propojení spisových služeb. Výstup splněn.

Implementace správy mobilit v rámci Erasmus+ a rozvoj v oblasti zahraničních studií Erasmus without papers (V4). V UIS byly realizovány úpravy pro archivaci dohod a institucí, dále pak nástroj na propisování výjezdů z výběrových řízení do studijní agendy a zejména modul pro zahraniční cesty. Dále byla realizována kompletní příprava na další fázi napojení k EWP a implementaci nových API včetně právních konzultací. Výstup splněn.

Rozvoj kvality ve vzdělávání elektronizací rozhodovacích a schvalovacích procesů v oblasti akreditačního řízení (V5). V UIS byly realizovány změny modulu evaluace na základě praxe z předchozích let. Implementace rozšířené ankety pro speciální předměty, možnost vlastních verzí anket a také úpravy portálu garanta programu pro souhrn dat potřebných pro akreditační spisy. Výstup splněn.

Účast na společných seminářích a zapojení se do konzultací k jednotlivým výstupům a vzorovým řešením škol (V1-V5). ČZU se online účastnila plánovaných seminářů. ČZU prezentovala postupy a zjištěné skutečnosti a výstupy ostatním účastníkům projektu. Výstup splněn.

Vzájemné srovnání dílčích výstupů k dosažení použití v praxi (V1-V5). ČZU průběžně konzultovala a srovnávala dílčí výstupy pro použití v praxi. Zejména v rámci spolupráce s VŠE a Mendelu, které používají stejný studijní informační systém. Výstup splněn.

Závěrečné vyhodnocení projektu a zpracování závěrečné zprávy (V1-V5). Dne 21. 12. 2020 proběhla schůzka řešitele a zástupců ČZU v Praze. Byla provedena prezentace výstupů a obhajoba projektu. Bylo konstatováno, že řešení projektu je přínosné a účelné. Výstup splněn.

Vyjádření komise: Aktivity centralizovaného rozvojového programu byly realizovány v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.