Zvýšení úrovně kybernetické bezpečnosti v prostředí VVŠ

Název oblasti: Zvýšení úrovně kybernetické bezpečnosti v prostředí VVŠ

Rozpočet projektu Celkem/INV/NEI v Kč: 500 000 / 0 / 500 000

Doba řešení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Gestor: Ing. Jan Borák, Ph.D.

Plnění kontrolovatelných výstupů

Analýza stavu kyberbezpečnosti (KB) na univerzitě

Analýza provedena v lednu-únoru 2021. Hlavní výsledky byly reportovány koordinátorovi projektu v rámci dotazníkového šetření.

Vylepšení úrovně bezpečnosti kyberprostředí

Probíhá v souladu s harmonogramem projektu do 31.12.2021. Tento cíl je kontinuální na cyklu PDCA.

Příprava pro splnění zákonných opatření plynoucích za ZoKB

Probíhá v souladu s harmonogramem projektu do 31.12.2021. Zpracovány Politiky systému řízení bezpečnosti informací, podepsáno a schváleno rektorem dne 15.12.2021.. Zpracována dokumentace ke jmenování nově vzniklých bezpečnostních rolí plynoucích z požadavků ZKB.

Nastavení kyberbezpečnostní osvěty

Připraven kurz kybernetické a informační bezpečnosti pro zaměstnance ČZU. Kurz v testovací verzi na vybrané pracoviště. Dále možnost zapracovat jako povinný kurz pro zaměstnance.

Vytvořeny vzdělávací materiály pro osvětu zaměstnanců.

Implementace kurzu pro kyberbezpečnostní vzdělávání zaměstnanců

Nahráno do SW Directis pro testovací verzi.

Identifikace a analýza významných informačních systémů školy

V rámci naší univerzity byly identifikovány a analyzovány 2 VIS, které byly koncem ledna nahlášeny na NÚKIB.

Vyjádření komise: Aktivity CRP projektu byly realizovány v souladu s plánovanými cíli. Sledované ukazatele byly naplněny. Rozpočet byl čerpán v souladu s pravidly programu.