Název oblasti: Mezinárodní filmové festivaly na českých univerzitách jako platforma pro popularizaci vědy, networking

Registrační číslo projektu: C24 - 2022

Identifikace na ČZU: 99960/1183/1812

Gestor: Ing. Jakub Kleindienst

Obhajoba dne: 26.1.2023

Složení komise:

Předseda:   prof. Ing. Marek Turčáni, Ph.D.

Členové:      Ing. Jana Mazancová, Ph.D.

Ing. Jan Kašpar, Ph.D.

Závěrečná zpráva Centralizovaného rozvojového projektu.

Plnění kontrolovatelných výstupů

Uspořádání Prague Science Film Fest 2022 - mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou věd o životě na kampusu ČZU

Plnění: Filmový festival proběhl v termínu 10.-14.10.2022

Uspořádání festivalu Prague Science Film Fest (dále jen PSFF) v centru města ve spolupráci s Národním Muzeem.

Plnění: V Národním muzeu probíhají projekce festivalových filmů za edukačními účely.

Online festivalový katalog Prague Science Film Fest s programovými anotacemi a profily členů porot

Plnění: Online katalog je dostupný na webu psff.cz.

Online promítání a archiv filmů na portálu VIDETAVEDET.CZ

Plnění: Portál je funkční v upraveném grafickém designu a s aktualizovaným obsahem.

Uspořádání konference II. A hlavní části 4Science, setkání popularizátorů vědy, doprovodný program ve formě workshopů, debat a rozvíjení projektů

Plnění: Konference 4Science proběhla v rámci Academia Film Olomouc, další workshopy a setkání proběhly v rámci PSFF.

Marketingová kampaň zahrnující digitální i tištěná média

Plnění: Kampaň k festivalu probíhala formou tištěných propagačních materiálů, obsahu na webu i sociálních sítích, v médiích, a to skrze vlastní kanály i prostřednictvím partnerů festivalu.

Akvizice filmových práv pro školy

Plnění: Byla zakoupena práva k filmům pro školy, které mají bezplatný přístup do online archivu videtavedet.cz

Realizace regionálních festivalových ozvěn

Plnění: Ozvěny probíhaly ve Vlastivědném muzeu v Olomouci, v kině Metro v Prostějově a ve Zlíně v rámci Noci vědců.